Az ember elsődleges célja egészségének megőrzése, és még ha helyes életmódot folytat is, egy idő után a természetes folyamatoknak nem tud megálljt parancsolni. Az idősödést senki sem kerülheti el, viszont a velejáró kellemetlenségeket - porckopás, ízületi problémák, ráncok - még idejében lehet orvosolni, többek között a Vital-maxnál is megtalálható kollagén szedésével.
Kinek ajánlott a kollagén?
Milyen típusok léteznek?
Alapvetően I., II. és III. típusú kollagénről beszélhetünk, forrását tekintve pedig számos fajta változat elérhető jelenleg a piacon. Ezek közül három az, ami a legelterjedtebbnek mondható, a halkollagén, a csirkekollagén és a marhakollagén. Ezeken túl forgalomban van még sertéskollagén, illetve a fehérjekészítmény vegán változata is. A különböző fajták elérhetőek por, gél, kávé valamint kapszulák formájában is, így kiválaszthatod, melyik a kedvedre való.
Melyik típusú kollagént válassz?
A leggyengébb hatással a halkollagén bír, “csak” I. típusú kollagént tartalmaz, jellemzően azok fogyasztják, akik autoimmun betegségük miatt diétára kényszerültek. A csirkekollagénben főként II. típusú fehérje van, mely az ízületekre hat jótékonyan, így akkor válaszd ezt, ha csupán az ízületeid egészségéért aggódsz.
Legösszetettebbnek, így leghasznosabbnak a marhakollagént mondják, amiben I. és III. típusú kollagén is megtalálható, emiatt rugalmassá teheti az arcbőröd, védi a csontjaid, az ízületeid és az inakat. Általában ez a típus a legolcsóbb is. A sertéskollagén kisebb körben elterjedt, a vegán kollagént pedig laboratóriumi körülmények között állítják elő.
Akármelyik típusú kollagént is választod, máris egy lépéssel közelebb vagy egészséged megőrzéséhez.