A kanapé és a nappali szekrénysor mellett hagyományosan a nappali berendezését képezik például a komódok is. Fontos, hogy ezek passzoljanak a szekrénysorhoz, illetve egyéb berendezési tárgyakhoz. Ha megnézed a komódok kínálatát, láthatod, hogy a klasszikus, már-már antik stílusra hajazó típusok mellett a modern letisztult, egyszerű, szögletes formátumok is jelen vannak – és persze még rengeteg átmenet a kettő közt, így könnyű elveszni a kavalkádban.
Nagyon csábító tud lenni egy szép, régies komód, de ha a nappali többi részét alapvetően modern stílusban rendezted be, akkor nem biztos, hogy számodra jó választás lesz. Mindig gondolj bele, milyen lesz az összhatás, és mennyire illik a képbe a kiszemelt darab. Semmi gond nincs egy régies bútorral, de akkor érdemes az egész helyiséget ebben a stílusban berendezni, így nagyon szép, klasszikus összkép érhető el.
Sokan követik el azt a hibát is, hogy csak a funkcionális tárgyakra fókuszálnak, a dekorációról pedig megfeledkeznek. Ahhoz, hogy egy helyiségnek hívogató, kellemes hangulata legyen, fontosak a részletek is. Ezek lehetnek képek, vázák, különféle dísztárgyak, de a berendezési tárgyak közt is szétnézhetünk hasonló céllal. A puffok és lábtartók például nem feltétlenül szükségesek a mindennapokban, de nagyon sokat hozzá tudnak adni az összhatáshoz és persze a kényelemhez. Egy hívogató nappali már ránézésre is kényelmes, egy puha fotel pedig, a hozzá tartozó puffal éppen a nagyfokú komfortot ígéri.
A lábtartó megválasztásánál érdemes figyelembe venni a fotel méretét, amihez vásárolod: ne legyen a lábtartód túl magas, de túl alacsony sem. Figyelj a párnázottságra is, mert ha túl kemény, akkor hamar kényelmetlenné válik. És természetesen az is lényeges, hogy a formája, kialakítása, a kárpitja, a színe passzoljon a fotelhez, ami elé leteszed, illetve a nappalid többi eleméhez.
Ne becsüld tehát alá a kiegészítők szerepét – egy igazán stílusos, rendezett nappaliban az apróságok ugyanúgy számítanak, mint maguk a bútorok.
A fotó forrása: Pixel-Shot / Shutterstock.com