A csőtörés többféle módon is bekövetkezhet. A hideg és meleg vizes csövek, a fűtési rendszer tagjainak vagy például az esőcsatornának az érintettsége is előfordulhat. Ezeknél lényegesen cifrább, ha a góc nem is a saját lakásban található, hanem mondjuk a szomszédban, viszont a szivárgás nem tartja meg a „határokat”.
A vízveszteség mértékét sokan olyan kiindulási alapként kezelik, ami minden esetben hitelesen tanúskodik arról, ha szökik a víz. Ez, azonban nem feltétlenül igaz minden egyes helyzetben. Akadnak olyan szituációk, amikor pont annyi nedvesség távozik feleslegesen, ami még észrevehetetlen, ettől függetlenül a szivárgás ténye elvitathatatlan. Ráadásul ha a víz olyan helyre folyik, ahol nem érzékelhető például át a szomszédba, vagy be a vízaknába, akkor ez a fajta észlelés sem megoldható.
Ha már láthatóak a foltok, akkor nem jó ötlet őket figyelmen kívül hagyni, mert a jelenlétük arról árulkodik, hogy a vízelfolyás folyamatos. A víznyomás értéke beszédes lehet, mert ha nonstop alacsonyabb a megszokottnál az bizony arra utalhat, hogy valami nem oké. Magyarországon az átlagos víznyomás 3,5 bar.
A csőtörés elhárítás időtartama számtalan tényezőtől függ. Nem mindegy mekkora a probléma, az sem mellékes, hogy hol keletkezett a törés, mi jellemzi a hozzáférhetőségét. Ettől függetlenül profi gárdánk a lehető leggyorsabb orvoslásban érdekelt, ami szakmai tapasztalatainknak köszönhetően meg is valósítható. Úgyhogy ha a baj egyértelművé vált, akkor érkezhet is a segítség!