Az etikett nyomtatók között többféle típus is létezik: profi, hordozható vagy belépő szintű. Cikkünkből az utóbbiakról tudhat meg többet.
A belépő szintű etikett nyomtatók tulajdonságai
Először is azt a kérdést kell tisztáznunk, hogy pontosan mi is számít belépő szintnek a címkenyomtatók világában. Nos, a szakemberek általában azokat a készülékeket sorolják ide, melyek legfeljebb napi 1-3000 etikett előállítására képesek. Ezzel szemben a közepes vonalkód nyomtatók akár 4 és 9000 etikettre is képesek egyetlen nap alatt, míg az igazán professzionális, ipari berendezések kapacitása lényegében korlátlan.
A belépő szintű etikett nyomtatók ezek alapján főleg kisebb irodáknak és kereskedelmi egységeknek számítanak jó választásnak, emellett azonban alacsonyabb gyártási kapacitással bíró üzemekben is megállják a helyüket. Az alapgépek ára természetesen lényegesen kedvezőbb, mint a közepes vagy ipari készülékeké. Ez azonban nem jelenti, hogy a nyomtatás minőségében kompromisszumokat kéne kötnünk.
Remek funkciók elérhető áron
Napjainkban már a belépő kategóriába tartozó etikett nyomtatók is kimagasló tudással rendelkeznek. Ezek között a termékek között is találunk direkt termál és termál transzfer technikával működő gépeket. A direkt terminál címkenyomtatók előnye, hogy festéket egyáltalán nem igényelnek: a nyomtatás hő hatására megy végbe. A terminál transzfer elvre építő készülékek ezzel szemben festékszalagot használnak, ami tartósabb működést tesz lehetővé.
A belépő szintű etikett nyomtatók esetében sem számítanak ritkaságnak az olyan funkciók, mint például a vezeték nélküli csatlakozás (Wifi vagy Bluetooth), a színes kijelző vagy az ingyenes tervezőszoftver.
Milyen belépő kategóriájú etikett nyomtatók léteznek?
A cimke-nyomtato.hu-n elérhető Zebra ZD220 termékcsalád az egyik legkeresettebb megoldásnak számít. Ezek a készülékek tökéletes választásnak számítanak irodákba, éttermekbe vagy akár üzletekbe.
A nyomtatócsalád egyik legsikeresebb tagja kétségkívül a remek ár-érték arányt képviselő Zebra ZD220 címkenyomtató. Ez a készülék a direkt terminál technikát alkalmazza, a számítógépünkkel pedig az USB-csatlakozó segítségével köthetjük össze. A napi 1-3000 etikett nyomtatására alkalmas berendezés akár 203 dpi felbontásra is képes, maximális nyomtatási szélessége pedig 104 mm.
A mellékelt szoftver használatával bármilyen címkét létrehozhatunk a Zebra ZD220-szal. Az egydimenziós vonalkódok mellett (pl. EAN13 vagy CODE39) akár kétdimenziós kódokat is nyomtathatunk (pl. QR-kódot vagy MaxiCode-ot).