Mitől bio?
Az alapvető különbség a hagyományos és a bioélelmiszerek között, hogy az, ami a bio jelzőt kiérdemli, 100 százalékosan ökológiai gazdálkodásból származik. Hogy ez mit is jelent a gyakorlatban? Nem csak a permetezés hiányát, hanem ennél sokkal összetettebb dolgokat. Lássuk is:
Ahogy látható, nem attól lesz bio egy alma, hogy van vagy nincs benne kukac, hanem rengeteg más kritériumnak kell megfelelnie.
Ezeknek a kiváló minőségű bioélelmiszereknek az előállítása jelentősen nagyobb energiát vesz igénybe, arról nem is beszélve, hogy jóval kisebb mennyiségben teremnek az alapanyagok, mint a hagyományos társaik. Mivel sokkal egészségesebbek, mint a mesterséges anyagokkal kezelt társaik, így ez az árukban is megmutatkozik. Arról nem is beszélve, hogy azokban az áruházakban, kereskedőknél, akik bio- és nem bioélelmiszereket is forgalmaznak, jól láthatóan és tökéletesen el kell különíteni azokat egymástól.
Hol szerezd be a biotermékeket?
A legtöbben a biopiacra esküsznek, aminek azért is van létjogosultsága, hiszen egyre kevesebben engedhetik meg maguknak, hogy vegyszermentesen állítsanak elő különböző élelmiszereket. Ez azért is fontos, mert aki a bioélelmiszerek mellett tette le a voksát, annak nagyon fontos, hogy ellenőrzött körülmények mellett szerezze be a betevő falatokat. A legtöbbet a csomagolása árul el az adott élelmiszerről, mivel azon kötelező feltüntetni, hogy ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból származik-e.
Ha igazán biztosra szeretnél menni, akkor a legjobb választás, ha magadnak termeled meg, amit csak lehet, vagy olyan helyről szerzed be, ami garantáltan a bioéletmód mellett köteleződött el. Ilyen például a Biocity, ahol vegán és bioélelmiszerek, összetevők várnak, sőt még a tisztító- és szépségápolási szerek összeállításánál is figyelnek az összetevőkre.