Télen is fontos, hogy elegendő időt töltsünk a szabad levegőn. Jó hatással lesz a szervezetünkre, amely esedezik a napsütésért, a hosszabb nappalokért. Ha nincs lehetőségünk kirándulni, vagy nem tudunk annyit, amennyit szeretnénk, akkor is próbáljunk meg minél több időt kint tölteni, ha az időjárás is engedi.
A kültéri hősugárzók
A kültéri hősugárzó praktikus teraszmelegítő, és többféle típusban elérhető. Vannak a gázzal működő teraszfűtők, amelyeknek legfőbb előnye, hogy hordozhatók. A teljesítményük alapján lehet közöttük különbséget tenni, azaz, hogy mekkora terület besugárzására, felmelegítésére képesek. Létezik gázüzemű teraszfűtő hőgomba, hőkandeláber és hőpiramis is, ezeknek a térfűtőknek a táplálásáról PB-gázpalack gondoskodik, amely a talpukban helyezkedik el. A gyújtás piezoelektromos szerkezettel történik.
A kültéri hősugárzók másik kategóriája az elektromos térfűtőké. Ezek kevésbé mobilis berendezések, mivel áramforráshoz kell csatlakoztatni őket. Általában 2000 W a teljesítményük. Mivel kültérre tervezték őket, ezért nem kell aggódni az áram miatt, és az időjárás viszontagságainak is ellenállnak.
Hogyan válasszuk ki a megfelelőt?
A válasz függ attól, hogy mekkora területet szeretnénk bemelegíteni vele, illetve attól is, hogy mennyire nyitott a tér. Teljesen? Félig? A kert közepére is szeretnénk elvinni a hőgombát vagy a fedett teraszra tervezzük tenni? Egy közepes teljesítményű teraszmelegítő gázüzemű hőgomba kb. 20-25 négyzetméteres körben varázsol kellemes időt, melegíti fel a hőmérsékletet. Nagyobb területet be lehet fűteni több hőkandeláber használatával.
A hordozhatóság eleve tud határt szabni a lehetőségeinknek, ugyanis azt a hősugárzót, amit áramforrásra kell csatlakoztatni, egyszerűen nem tudunk bárhová lerakni.
Az ár sem mellékes szempont a kiválasztásnál. Például teraszfűtő hőgombát már kicsit több mint 60 000 Ft-ért is találunk, de egy különlegesebb piramis formájú inox teraszfűtő ennek már a duplájába kerül.
Az ár mellett ott van még a dizájn kérdés is. A legtöbb szórakozóhelyen ugyanazt az egyen hőgombát látjuk, pedig vannak izgalmasabb megoldások is, például a már említett piramis formájú, vagy egy olyan teraszfűtő, amelynek például műrattan borítása van, amely így kifejezetten illeszkedhet a kerti koncepcióba. Ha rattan kerti bútoraink vannak, akkor egy hidegebb estén nagyon jól mutathat a kültéri hősugárzó a berendezések mellett.
Mert tévhit, hogy egy teraszfűtő csak az átmeneti évszakokban használható, hiszen a nyári napokon is előfordulnak hidegebb esték, vagy akár napközben is lehet rosszabb időjárás, míg télen kifejezetten jól jön egy házibuli alkalmával is.