A közelmúltban a BuzzFeed megkérte közösségét, hogy osszák meg velük, melyek voltak a legjobb tanácsok, amelyeket párkapcsolati tanácsadótól kaptak.
1. A párok változnak, ahogy öregszenek.
A legjobb tanács, amit a vőlegényem és én (azóta már a férjem), a terapeutámtól kaptunk, hogy a párok megváltoznak, ahogy öregszenek. Normális dolog, hogy az ember úgy érzi, a dolgok megváltoznak, és meg kell szeretni ezeket a változásokat. Ez a tanács különösen nagy segítségemre volt, mert ezek miatt a dolgok miatt aggódni szoktam.
2. Azonnal mondd el, ha valami nem tetszik.
Anyám (aki házassági tanácsadó) azt mondta, hogy mindig beszéljem meg a párommal, ha zavar valami. Például ha bosszant, hogy a piszkos ruháit a fürdőszoba padlóján hagyja, azonnal mondjam meg neki, nehogy felesleges viták legyenek belőle.
3. Vita esetén „én” mondatokat mondj „te” mondatok helyett.
A legjobb tanács, amit valaha is kaptam, az volt, hogy nézeteltérés esetén ”én” mondatokat mondjak „te” mondatok helyett. Például ahelyett hogy: "Te durva voltál velem” inkább azt mondom: „Nekem rosszul esett, amit mondtál.„ Tehát nem vádolom a páromat, mert ez védekezésre késztetné, hanem arra világítok rá, hogy ez milyen érzelmeket kelt bennem. Ez azért fontos, mert a reakciód a párod cselekvésére azon alapszik, amit te gondolsz, hogy jelent és nem arra, amit az valójában jelent.
4. Azt a változást, amit a partneredtől vársz el, magadon hajtsd végre.
Ha kevesebb harcot, kevesebb kritikát vagy kevesebb hibáztatást szeretnél, akkor azt kell tenned, amit a partneredtől elvársz. Az ő viselkedését nem tudod irányítani, így az egyetlen dolog, amin változtathatsz, az, ahogyan te reagálsz rá.
5. Az adni és kapni egy kapcsolatban nincs mindig egálban.
Előfordul, hogy a társadnak 100%-ig van szüksége rád, de nem sokat tud visszaadni. De ne feledd, ez a helyzet csak átmeneti.
6. Nem választhatod meg, hogy mikor találkozol életed szerelmével, légy hálás, hogy egyáltalán találkoztál vele.
Egy párterapeuta mondta ezt az exemnek, válaszul a panaszára, hogy egy másik időpontban jobb lett volna találkoznunk. Most már inkább a személyre koncentrálok, akivel együtt vagyok, az időzítés nem számít.
7. Ne játssz passzív agresszivitást!
A felnőtteknek képesnek kell lenniük arra, hogy igényeiket egymás tudomására hozzák. Ne várd el, hogy a párod, vagy bárki más, a ki nem mondott elvárásaidra reagáljon. Ne reagálj te sem a ki nem mondott elvárásokra! Vedd rá a párodat, hogy mondja ki, amit szeretne és ne neked kelljen kitalálnod és esetleg hibáznod.
8. Elhatárolhatod magadat a dolgoktól.
Tulajdonképpen az anyósommal volt vitám és a terapeutám azt javasolta, hogy egyszerűen lépjek ki a helyzetből. Nem kértem a páromat, hogy kerülje el a családját, nem csináltam drámát a helyzetből, egyszerűen csak úgy döntöttem, hogy kerülöm őket. Kilenc év múlva azt mondhatom, hogy ez volt a legjobb tanács, amit valaha is kaptam.
9. Nem te vagy a pároddal szemben; te és a párod vagytok a problémával szemben.
Ne felejtsd el: ugyanabban a csapatban vagytok.
10. Soha ne folytassatok fontos vitát üzenetben.
A szöveges üzenetben nem nyilvánulnak meg a valódi érzelmek vagy a testbeszéd. Ha valami fontos dolog van, amit meg kell tárgyalnunk a párommal, azt személyesen tesszük.
Forrás BuzzFeed