Mi azt valljuk, hogy a régi dolgok újra-hasznosíthatók. Megosztunk néhány tippet azzal kapcsolatban, hogy hogyan lehet új arculatot adni a régi bútoroknak.
A folyadék kiömlések gyakoriak egy olyan háztartásban, ahol gyerekek és háziállatok vannak. A bútorkárpitok látják ennek legnagyobb kárát.
Töröljük át sérült fát ezzel a keverékkel, és majdnem olyan jól fog kinézni, mint új korában. A fát le is festhetjük, hogy még jobban mutasson.
Ez a trükk bútorok fém alkatrészeire ugyanúgy használható, mint a késekre.
Áztassuk be a megtisztítandó darabokat citromlébe 5-10 percre, majd dörzsöljük át a rozsdás részeket dörzsilappal.
Az Amazonról, vagy az eBayről vásárolt folyékony bőrjavítót kenjük rá egy régi kanapé vagy bőrfotel repedéseire, hogy újjávarázsoljuk azokat.
A fapadlók és a fafelületek hajlamosak a karcolódásra, és ez néha hihetetlenül csúnya tud lenni. A kis karcolások eltávolításához használjunk dióbelet. Fogjunk egy fél dióbelet, dörzsöljük át a karcolás mentén többször, és hagyjuk így néhány percig. Ezután dörzsöljük át tiszta ruhával.
Ha egy régi asztal lapja úgy tönkrement, hogy legszívesebben kidobnánk az asztalt, ragasszunk rá csempét dekorációnak. Válasszunk olyan csempét, ami illik a szobához, vagy valami semlegeset, így az asztal még hosszú ideig használható lesz. A csempe előnye, hogy hő- és foltálló.
Egy gyerekes háztartásban minden rajztáblának minősül. Vásároljunk egy doboz táblafestéket, kenjünk be vele néhány felületet, így azok rajzolhatóvá és moshatóvá válnak.
A kopott bútorok és tárgyak nagyon népszerűek mostanában, miért ne csinálhatnánk ilyet magunk is? Fessük át a fát, majd szivaccsal vagy csiszolópapírral koptassuk le. Ha több, különböző színt használunk a festéshez, réteges mintázatot hozhatunk létre.
Tartsuk szem előtt, hogy egy hely hangulatát elronthatjuk, ha figyelmen kívül hagyjuk az apró részleteket, mint például a szekrényfogantyúkat, a párnákat, vagy a székhuzatokat.