A világ értelmezésének és megértésének módja közvetlenül befolyásolja a meggyőződésünket és az életmódunkat. Az észlelés előítéleteket hoz létre, de megértést is teremt. Ahogy félelmet ébreszt, úgy kíváncsiságot is generál.
Azt szeretnéd, ha a világod szűkre szabott, vagy inkább azt, ha végtelen lenne?
Megelégszel a balgák boldogságával, vagy többre van szükséged?
Az az igazság, hogy a legtöbb ember többre vágyik. Még ha tudat alatt is. A bölcsőtől a sírig - a társadalom hangsúlyozza az oktatás fontosságát. Tanulunk és a felfedezünk, de egyre nehezebb megérteni, mi az, amit nem értünk.
Hogyan tudjuk meg, hogy mi az, mit nem tudunk? Kezdjük azzal, hogy megkérdezzük magunktól: Mit nem tudok? Miről szeretnék többet megtudni?
A legfontosabb dolog megérteni, hogy rendben lévő dolog tévedni. A tévedésben a fejlődés csírája rejlik.
A jó időszakok és rossz időszakok is ideiglenesek. Tehát amikor fenn vagy, élvezd, és légy hálás érte. És amikor lenn vagy, tudd, hogy túl leszel rajta. Tudd, hogy ez nem a vég. Az élet tele van csavarokkal, és meglepetésekkel. Hol fenn, hol lenn.
Elfelejtjük, hogy az életünk tulajdonképpen az útról szól és nem a végállomásról.
Mindenben van valami tanulság. Sok embernek - különösen a fiataloknak - nehéz értékelni az életet. Fontos, hogy alázatosak maradjunk és legyünk hálásak az örömökért, amelyek érnek.
Minden ideiglenes, ezért hozd ki mindenből a legtöbbet!
"Ha depressziós vagy, a múltban élsz, ha aggódsz, akkor a jövőben élsz, ha békében vagy magaddal, akkor a jelenben élsz." - Lao Ce szerint.
Gyakran hajlamosak vagyunk aggódni, hogy mi vár ránk, vagy azon töprengünk, ami már megtörtént. Bár döntő fontosságú, hogy gondolkodjunk róla és fontoljuk meg a jövőnket, vigyázzunk, hogy ne akadályozza a jelenünket. A pillanatok majd emlékekké válnak. Élvezzük a pillanatot, miközben benne vagyunk!
Általában egy életen át való aggódás után jön rá az ember, hogy aggódni terméketlen dolog.
A munkánknak jelentős szerepe van az életünkben, sok időt szentelünk neki. Ha nem vagy boldog a munkáddal, akkor a boldogtalanság az életed más területein is kiütközik. És bár semmi sem tökéletes, fontos, hogy dolgozz magadon a kitűzött célok elérésére.
A legfontosabb: fektess be magadba!
Ez a munkán túli életedre is vonatkozik. Milyen szokásokat és hobbikat akarsz abbahagyni? Melyeket szeretnéd fejleszteni? Fontos, hogy tudatában legyél, hogy milyen emberekkel veszed körül magadat. A siker nem egy diadalmas pillanat. A siker pillanatok sokasága (és választásoké), amelyek a nagy pillanatokhoz vezetnek.
A legboldogabb emberek azok, akik a legtöbbet dolgoztak magukon. A boldogság sok munkát igényel. És ugyanannyi munka - ha nem több – boldogtalannak lenni. Tehát bölcsen válasszunk! A boldogság azt jelenti, hogy egy bizonyos ponton úgy döntöttél, hogy kezedbe veszed az életed irányítását. Néha nehéz a dolgod, fel kell húznod, majd előre kell löknöd magadat.
Az egyik legrosszabb dolog, amit tehetsz az önfejlesztés terén, ha más emberekkel hasonlítod össze magadat. Könnyű dolog féltékenynek lenni , és a másokét megkívánni. Különösen igaz ez a közösségi média területén lévő kapcsolatokban. Nem szabad elfelejteni, hogy az emberek ezeken a helyeken a legjobbat mutatják magukból. Nem helyes azt mondani, másokra gondolva, hogy én is ezt akarom csinálni, vagy én is ilyen akarok lenni. Ez nemcsak azért helytelen, mert elvon a saját életed értékelésétől, hanem azért is, mert nem eredményez számodra pozitív ösztönzést.
Boldognak lenni gyakorlást is jelent. Ha éppen el akarsz hagyni szokásokat, vagy önbecsülést szolgáló szokásokat akarsz kialakítani - mindez gyakorlást igényel. Csak egy életed van, dolgozz olyan keményen, amennyire csak lehet, hogy azt a legjobbá tedd.
Forrás: https://www.inc.com