A jólét 11 paraméterét vizsgálták 34 országban, úgymint a munka-élet egyensúlyát, a pénzügyi helyzetet, a biztonságot, az oktatás színvonalát és a környezetvédelmet... Az ENSZ Nemzeti Statisztikai Irodájának és a Gallup Szervezet adatait használták fel a kutatáshoz.
Az eredmények pedig:
11. Hollandia: Ez az ország büszkélkedhet az egyik legjobb oktatási mutatókkal a világon. A holland diákok kiemelkedően jól teljesítenek a matematika, a tudományok és a szövegértés területén.
10. Izland: A munkaerő 0,7%-a volt egy évig vagy annál hosszabban munkanélküli, szemben az OECD-átlag 2,6%-kal.
9. USA: Az átlag bevétel háztartásonként évente 41.071$, a legmagasabb az OECD tanulmányban.
8. Finnország: Az alkalmazottak 4%-a túlórázik rendszeresen, ez pedig kevesebb, mint a fele az OECD országok átlagának (13%).
7. Új-Zéland: Különös figyelmet fordítanak a környezetvédelemre. Az üvegházhatású gázok kibocsátása nagyon alacsony, ami az alacsony népsűrűségnek is köszönhető.
6. Svédország: Kiemelkedően magas az állampolgári/civil aktivitás az országban: a legutolsó választáson a lakosság 83%-a vett részt szavazóként
5. Kanada: A leginkább megfizethető a lakhatás.
4. Svájc: A munkanélküli ráta 3,1%, a legalacsonyabb a világon.
3. Dánia: Itt a legtöbb a fizetett szabadságok aránya, a dolgozók idejének 66%-a "énidő", azaz nem dolgoznak.
2. Ausztrália: Itt a legerősebb a "közösségtudat": A lakosság 95%-a érzi úgy hogy támaszkodhat valakire.
1. Norvégia: Itt lehet a legjobb minőségű életet élni: A legjobbak a fizetések, a legmagasabb szintű az oktatás, és az átlagélettartam 82 év.
Forrás: Business Insider