„Alapesetben” 280 napig növekszik a baba az anya hasában, de Beulah Hunter bebizonyította, hogy ez eltarthat tovább is. A Los Angeles-i asszony 375 napig élvezte (vagy épp szenvedte el) mindazt, ami a babavárással együtt jár.
Az erős ízek, például a fokhagyma, képesek eljutni a babához is. Tanulmányok kimutatták azt, hogy ha egy bizonyos ételt az anyuka sokat evett a terhesség alatt, akkor a baba is előszeretettel fogyasztja később.
Orgazmus esetében ugyanaz az oxitocin nevű hormon termelődik, mint ami a szülés alatt. Természetesen szeretkezés közben nem él át a kismama igazi kontrakciót, de sokan számoltak be Braxton-Hicks összehúzódáshoz (jóslófájás) nagyon hasonlóról ilyenkor.
A terhesség második felétől a baba naponta nagyjából egy liter vizeletet ürít a magzatvízbe. Ahogy az is tény, hogy a magzatvíz nagyrészt steril vizelet.
Persze, a növekedés ténye önmagában nem meglepő. No de az arányai azért nem mindennapiak! A méh alapból barack nagyságú, de a babavárás 40. hetére görögdinnye méretűre nő meg. Ez nagyjából ötszázszorosa a kiindulási állapotnak, ami azért már nem semmi különbség.
A szüléshez közeledve a kismama méhlepénye egy nap alatt több ösztrogén hormont termel, mint egy nem várandós nő szervezete egy teljes évben.
Megvárja vele a születését. A csecsemő szervezetében körülbelül a terhesség 21. hetétől termelődik az úgynevezett meconium, de ez a születéséig nem hagyja el a szervezetét. Utána mindent bepótol...
Terhes nőknél és pár hetes kismamáknál automatikusan emelkedik tejsav - laktát - szint, ha meghallják a baba sírását. Akkor is ez történik, ha nem a saját gyerekük sír!
Azok a terhes nők, akik gyakran szenvednek gyomorégéstől, nagyobb valószínűséggel adnak életet teljes hajjal született babának.