A szerző, Kemény Kristóf, elmondta: külföldön több példát is látott arra, hogy sztárjátékosok gyermekkori történeteit dolgozzák fel, név szerint Frank Lampardot és Theo Walcottot említette.
Puskás Öcsi bácsi a legsikeresebb labdarúgónk, a leghíresebb magyar ember. De sajnos évtizedeken át szándékosan eltitkolták a magyarok elől azt a páratlan életutat, amit bejárt. Több generáció számára szinte nem is létezett, de szerencsére immár egyre többen tudnak róla, érdeklődnek a nagysága iránt. Szeretnénk, ha a gyerekek is megtanulnák: Magyarországnak is volt világsztárja, aki annak idején olyan népszerű volt, mint manapság Messi vagy Cristiano Ronaldo. Ráadásul a kis Puskásnak különösen kalandos és tanulságos volt az élete, ezért válhatott tökéletes mesehős is belőle.
Az Alexandra Kiadó gondozásában "Szökjünk ki focizni!" alcímmel megjelent könyv a legismertebb magyar labdarúgó, Puskás Ferenc kisiskolás időszakát mutatja be - a sok-sok csínytevéssel együtt. A történetek hitelességét az adja, hogy Puskás Ferenc húga, a most 87 éves Puskás Éva a kitűnő labdarúgó gyerekkorának eddig sosem hallott részleteivel szolgált.
"Öcsi tulajdonképpen szófogadó, de eleven gyerek volt, a foci kedvéért pedig hajlandó volt megkerülni a szabályokat. Örülök, hogy egy ilyen kedves mesekönyv mutatja be a gyerekkorát, mert tanulságos a története, ezért minden korosztálynak ajánlom" - nyilatkozta a könyvről Puskás Éva.
Puskás Ferencet már kisgyerek korától legendás barátság fűzte csapattársához, Bozsik Józsefhez, akinek fia, Bozsik Péter is számos olyan titkot árult el a szerzőnek a városi házak mögötti, "grundos" életről, melyeket még annak idején odahaza hallott.
"Ha van sportoló, aki megérdemli, hogy mesekönyvet írjanak róla, akkor az feltétlenül Öcsi bácsi"
- jelentette ki Bozsik Péter, aki szerint a kötet által a barátság is más fogalmat kap. Mint mondta, bízik benne, hogy a könyv hatására a mai gyerekek is jobban megszeretik a futballt.
A kiadványhoz Mayer Tamás készített illusztrációkat. Feladatát nehezítette, hogy Puskás Ferencről csak két gyerekkori fénykép maradt fenn, az egyik még kétesztendős, a másik pedig 14 éves korából.
A mesekönyv megírásakor Kemény Kristóf felhasználta a Puskás-szakértő Szöllősi György évtizedes kutatási anyagait is. Utóbbi elmondta, hogy újabb izgalmas és humoros kalandok bemutatásával tervezik a sztori folytatását is.