Sport

Itt egy újabb magyar focicsoda: döntetlen a világbajnok franciák ellen

2021. június 19., szombat

VÉGE! A HŐSÖK IGAZI HŐSÖKKÉ VÁLTAK!

Az utolsó 10 percben a magyar térfélen 11 magyar hős védte a magyar kaput, a stadionban további nagyjából 50 ezer támogatásával tette mindenz, lélekben pedig egy egész nemzet állt mögöttük!

AZ EURÓPA BAJNOKI CÍM EGYIK VÁROMÁNYOSA ELLENI DÖNTETLENNEL REÁLIS ESÉLYE VAN A MAGYAR VÁLOGATOTTNAK KIHARCOLNIA A TOVÁBBJUTÁST A NÉMETEK ELLEN SZERDÁN!

Döntetlen a 80. percben

Nem született újabb gól. Lett volna lehetőség ott is de Gulácsi ismét bravúrt hozott, ne meg itt is, például Sallai egy pimasz csel után kicsit optimistán lőtt. Nagyon kemény hajrá vár a válogatottunkra!

A 66. percben már 1-1

A magyar válogatottnak voltak igéretesebb helyzetei, a gólt a franciák szereztek. Villámgyors, tűpontos támadás végén Griezmann lőtt a kupba.

Mutatjuk ezt is:

Tart a magyar vezetés a 60. percben

A vezetés mellett továbbra sem játszik alárendelt szerepet a magyar válogatott Franciaországgal szemben. Azt azért tegyükhozzá, hogy Dembélé egy hatalmas kapufát rugott, igaz mi egy tizenegyest kérhetnénk számon. Nikolics elől kézzel tisztáztak-legalábbi erősen úgy tűnt. A bírónak van ugyan videója, de nem használta.

Képekben Fiola gólja

Fiola Attila
Budapest, 2021. június 19. Fiola Attila gólja MTI/Kovács Tamás
Az elsõ gólt ünneplõ magyar csapat MTI/Szigetváry Zsolt

A gólöröm a szünetben a büfében is tartott

GÓLSZERZŐ: FIOLA ATTILA! A FÉLIDŐBEN VEZETÜNK!

45+2 perc Pavard csak nézett, Varane nem vette talán komolyan Fiola Attilát, Kimpembe akart menteni, de lemaradt. VEZETÜNK 1–0!

Itt a pontos ok: ütést kapott Szalai Ádám.

Csapatkapitányunkat veszítettük a 30. percre

A második negyedóra legfontosabb történése sajnos egy kényszerű csere volt. Szalai Ádámot a 26. percben hosszan kellett ápolni, aki valószínűleg a pokoli kánikula miatt lett rosszul. Cseréni is kellett, jött Nikolics, a csapatkapitány pedig Gulácsi lett.
Emellett továbbra is dicsérni lehet a magyar válogatottat, a bátor, de nem vakmerő támadó játék mellett a hátsó alakzatt is többnyire nagyon jól zár.

Willi Orbán (j), valamint a francia Kylian Mbappé (k) és Karim Benzema (b) Fotó: MTI/Kovács Tamás

Gulácsi hatalmasat védett az első negyedóra azonban inkább a miénk volt

Ha csak a statisztikát nézzük is a magyarok javára billen a mérleg, de ha a meccs képét nézzük is inkább a magyar válogatott volt a veszélyesebb. A 11. percben a legnagyobb helyzetünk: Kleinheisler adott be, jobbal, Varane mentett Szalai Ádám elől szögletre. Kleinheisler szögletét, Lloris fogta meg Botka feje elől az ötösön. Aztán a franciák a meccs helyzetét hagyták ki. Azaz dehogy kihagyták! Gulécsi védett.

Nézzék csak:

Mbappé passzát Benzema jobbal a jobb alsób rúgta volna középről, 19 méterről, de Gulácsi védett, a kipattanót Griezmann újrázta ballal hét méterről, de az elvetődő kapus jobb kezét találta el-igaz les volt.

Már a mérkőzés előtt remek volt a hangulat a stadionban

A magyar kezdõcsapat Magyarország - Franciaország mérkõzésen Balról jobbra: Loic Nego, Botka Endre, Nagy Ádám, Sallai Roland, Kleinheisler László, Fiola Attila, Szalai Attila, Schäfer András, Willi Orbán, Gulácsi Péter és Szalai Ádám. MTI/Szigetváry Zsolt

Egyre csak fokozódik a hangulat, fél óra és kezdődik a mérkőzés!Ismét felzendült az ikonikus dal a Puskás Arénában.

Bánhidi Bence a lelátón

A MOL-Pick Szeged kétszeres magyar bajnok kézilabdázója a lelátón szurkol a mafyaroknak.

Melegíteneke a csapatok

Antoine Griezmann (b) és Kylian Mbappé melegít

Így fogadták a szurkolók a magyar játékosokat két órával a kezdés előtt

MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Botka, Orbán, Szalai A. – Nego, Nagy Á., Kleinheisler, Schäfer, Fiola – Szalai Á., Sallai R. Szövetségi kapitány:    Marco Rossi

FRANCIAORSZÁG: Lloris – Pavard, Varane, Kimpembe, Digne – Pogba, Kanté, Rabiot – Benzema, Griezmann, Mbappé. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps

A francia válogatott már a stadionaban

A szurkolói felvonulás ismét békés, és összetartó volt-hatalmas élmény volt mindenkinek

Ma is valami hasonló várható a Puskás Arénában

Dárdai Pál exkluzív interjút adott a SzegedMA stábájának tegnap Bácsalmáson. A francia meccsről is beszélt.

A helyszínról Kibédi Péter és Nikolényi Gábor Viktor és Sándor Judit tudósít!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.