Sport

„Játékosaink visítottak a fájdalomtól, úgy rohantak a vécére, mintha az életük lenne a tét”

MOHAMED ABD EL GHANY / POOL / AFP

A szlovén válogatott nem jutott be az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjébe, miután ötgólos előnyét nem bírta megtartani, és csak 25-25-ös döntetlent játszott a házigazdával. A Szlovén Kézilabda Szövetség szerint nem véletlenül.

Kapcsolódó
Nem akart edző lenni, most ő a magyar kéziválogatott esze
Chema Rodríguez szerint a hétfői magyar-spanyol nem lesz olyan feszült, mint komolyabb tét esetén lenne.

Ljubomir Vranjes csapata nagyszerűen kezdte a mérkőzést, a félidőben 12-8-ra, a 35. percben pedig már öt góllal, 15-10-re is vezetett.

Egyiptom innen kapaszkodott vissza, egy 7-1-es szériával a 40. percben vette át először a vezetést (16-17), majd az állandósuló egy-két gólos előnye elég is lett a továbbjutáshoz – Blaz Janc végül egy másodperccel a lefújás előtt alakította ki a 25-25-ös végeredményt.

A döntetlen azonban nem volt elég, a csoportból a nyolcpontos svédek és a hétpontos egyiptomiak mentek tovább, Szlovénia végül hét ponttal zárt.

A Szlovén Kézilabda Szövetség másnap dühös közleményt jelentetett meg, amelyben a szervezésre panaszkodott, és jelezte, a sorsdöntő mérkőzés előtt 24 órával a keret 12 játékosa is ételmérgezést szenvedett.

Sohasem fogunk kifogásokat keresni, mindig, minden projektért felelősséget vállalunk. Biztosan tehettünk volna mást és jobbat is, de ezúttal az Egyiptom elleni döntő meccsünk előtt olyan helyzetbe kerültünk, amelyben még soha nem voltunk

– olvasható a szövetség hivatalos honlapján.

A közlemény szerint méltatlanul rosszul szervezett a világbajnokság, és a szlovén válogatott óriási egészségügyi problémával küzdött szombat este és a mérkőzés napján.

„Abszolút nem lehetünk elégedettek az idei egyiptomi világbajnokság megszervezésével” – jelentette ki a szlovének főtitkára, Goran Cvijic.

„A játékosok egészségi állapota miatt történt hivatalos bejelentés után az egyiptomi Egészségügyi Minisztérium felvette velünk a kapcsolatot, de nem számítok jelentős változásokra, amíg a Nemzetközi Kézilabda Szövetség úgy működik, ahogy” – tette hozzá Cvijić.

Elmondása szerint a játékosok „fájdalmasan visítottak, hánytak és úgy rohantak a vécére, mintha életük lenne a tét.”

Az éjszaka folyamán Stas Skube és Dragan Gajic volt rosszul, közvetlenül a meccs előtt pedig legnagyobb és legerősebb játékosuk, Blaz Blagotinsek esett össze az öltözőben a fájdalomtól és vissza kellett vinni a szállodába.