szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A Michael Jacksont pedofil bűncselekményekkel vádoló, hatalmas port kavart dokumentumfilm rendezője már forgatja a folytatást, de a Jackson örökségét kezelő cégek elfogultságra hivatkozva megpróbálják ezt ellehetetleníteni.

2019-ben hatalmas visszhangja volt a Neverland elhagyása című, többszörösen díjnyertes filmnek, amelyben két férfi, Wade Robson és James Safechuck azzal vádolta meg a 2009-ben meghalt sztárt, hogy gyerekkorukban molesztálta őket. A rendező, Dan Reed pedig azóta elkezdte forgatni a négyórás dokumentumfilm folytatását.

Az új film témája a Neverland elhagyásának utóélete lesz, Reed a film premierjét követő jogi csatározásokat akarja bemutatni. Ehhez már több felvételt készített a Los Angeles-i legfelsőbb bíróságon Robson és Safechuck peréről a Michael Jackson örökségét kezelő cégek, az MJJ Productions és az MJJ Ventures ellen. Ezt viszont a két cég képviselői megpróbálják ellehetetleníteni – írja a Deadline.

A cégek arra szeretnék kötelezni Reedet és produkciós cégét, az Amos Picturest, hogy adjon át nekik különféle anyagokat a dokumentumfilmmel és a folytatással kapcsolatban, ki akarják tiltani a tárgyalásokról, ezen kívül azt is be akarják bizonyítani, hogy Reed nem valódi újságíró, a Neverland elhagyása pedig egyoldalú volt.

Reed egy 80 oldalas beadvánnyal válaszolt, amelyben egyrészt közli, hogy nem amerikai, hanem brit állampolgár, és a cége sem Kalifornia államban üzemel, így nehezen kötelezhetné arra a bíróság, hogy dokumentumokat adjon át a cégeknek. Azt is leszögezi, hogy csak szakmai kapcsolatban áll Robsonnal és Safechuckkal, a vallomásukért pedig nem adott fizetséget nekik, szemben azzal, amit a cégek állítanak. Egyúttal azt is kijelentette, hogy a folytatással olyannyira a pártatlanságra törekszik, hogy a két vádló cég képviselőit is felkérte a szereplésre, de azok visszautasították, részben arra hivatkozva, hogy Reed korábban már nyilvánvalóvá tette, gondolkodás nélkül mindent elhisz Jackson vádlóinak. Szintén nem hajlandó a szereplésre a Michael Jackson Estate vezetője sem.

Az első részért részben felelős Channel 4 vezetője szintén reagált a vádakra: szerinte „egyértelműen látszik”, hogy a cégek csakis saját érdekeiket szem előtt tartva akarják eltiltani Reedet a filmezéstől, hogy az ne hozhassa nyilvánosságra az őket kínosan érintő ügyeket, ami ráadásul szerinte a szólásszabadság csorbítása.

A Neverland elhagyása című dokumentumfilmről itt olvasható a hvg.hu kritikája:

„Michael Jackson Párizsban megtanított maszturbálni, így kezdődött az egész"

Nehéz felfogni, mekkora boldogság lehetett a nyolcvanas években két kisfiúnak az, hogy élvezhették a kor legnagyobb popbálványának társaságát, figyelmét, sőt szeretetét. Michael Jackson a sikere, a kreativitása, a sztársága csúcsán volt, amikor beszippantotta az életébe az akkor hétéves Wade Robsont és James Safechuckot.

Vándor Éva Élet+Stílus

Michael Jackson és a meggyászolt gyerekkor – Interjú Gyurkó Szilviával a molesztálásokról

A Leaving Neverland rendezője, Dan Reed úgy gondolja, ha valaki előítéletek nélkül nézi végig a négyórás dokumentumfilmjét, a végére aligha maradhatnak benne kétségek. Michael Jackson rendíthetetlen rajongóinak erről más a véleménye. Furcsának tartják, hogy a szereplők az énekes halála után álltak elő a molesztálási vádakkal, hogy a legközelebbi hozzátartozóiknak sem beszéltek róla, és egyébként is nagyon gyanús, ahogy ezeket a történeteket felidézik, sőt szerintük csak a pénzért csinálják. Viszont fontos ürügyet adnak arra, hogy a gyerekmolesztálásról beszéljünk. Gyurkó Szilviával, a Hintalovon Alapítvány vezetőjével ezt tettük.