Május 7. és 13. között ismét minden napra jut majd valamilyen csemege az élő közvetítések dömpingjében, melyeket szokás szerint össze is gyűjtöttük nektek. A Corvin Távmoziban lesznek láthatók ezúttal az Észt Filmhét alkotásai, 10. születésnapját online ünnepli meg a k2 Színház társulata, a PIM és az A38 Hajó közös sorozatában Kaffka Margit kerül ezúttal a középpontba, de élő koncerttel jelentkezik a mïus és a Subtones is.

Május 7., csütörtök

Az Észt Hét keretében az észt filmtermés legjavának a Corvin Távmozi ad otthont május 7. és 10. között. Több vetítést virtuális közönségtalálkozó is követ az alkotókkal. A filmekre a hagyományos módon lehet jegyet vásárolni ide kattintva.

Május 8., péntek

A tatabányai Jászai Mari Színház péntek este 20 órától a Csoportterápia című előadását közvetíti felvételről a Facebook-oldalán. Simon Kornél mjuzikelkámedije a 2017/2018. évadban közönségdíjat is kapott. Az előadásban többek közt Pilnay Sára, Dévai Balázs és Lapis Erika is szerepel.

Május 9., szombat

A Ludwig Múzeum által szervezett szombati online koncertet a Slow life. Radikális hétköznapok című, egyelőre virtuális kiállítás inspirálta. Az új helyzethez alkalmazkodva, a mïus zenekar egymástól elszakítva, de közös kompozícióba zárva jelentkezik Londonból és Budapestről, pótolva azt az űrt, amit az el nem játszott hangok és fények hagytak maguk után.

A Subtones lemezbemutató koncertjét nyár elejére tervezte, azonban a jelenlegi helyzethez alkalmazkodva, május 9-én 20 órától online koncertet tartanak az Együtt az Egészségügyért kezdeményezés keretében. Virtuóz jazzfunk koncertzenekarként indult, az Octopus című albummal azonban új hangzások felé veszi az irányt a Subicz Gábor vezette Subtones. A csapat továbbra is együtt dolgozik Jónás Verával, valamint Kiss Flóra énekesnő is csatlakozott hozzájuk. A koncert ideje alatt a Heim Pál Gyermekkórházat támogató Gyermekkor Alapítvány, valamint a Baptista Szeretetszolgálat javára gyűjtenek.

Május 10., vasárnap

A Zeneakadémia vasárnapi koncertközvetítésében a 2019-es Fesztiválakadémia Budapest nyitóhangversenyét streamelik a Facebookon. Walt Disney 1938-ban Munro Leaf gyermekkönyve nyomán készítette el Ferdinánd, a bika című filmjét, amely évtizedekkel később Alan Ridout-t egy narrációval kísért hegedűdarab megírására késztette. Vivaldi pedig 1725-ben, A harmónia és a találékonyság erőpróbája címmel megjelent concertogyűjteményében adta ki A négy évszak című ciklusát. A négy hegedűversenyhez egy-egy szonettet is költött, s azok tartalmát zenésítette meg művében, meglepő pontossággal és zenei leleménnyel. Irodalom és zene legmagasabb rendű harmóniája tölti be a Zeneakadémia Nagytermét a Fesztiválakadémia nyitókoncertjén.

Május 11., hétfő

A rendkívüli helyzetre való tekintettel A Tan Kapuja Buddhista Főiskolán, az egyház elnöke, Mireisz László által vezetett A buddhizmus és az ájurvéda című kurzust online formában, Buddhizmus és a helyes életvitel címen folytatják, melyhez így nem csak a Főiskola hallgatói, de bármely külsős érdeklődő is csatlakozhat. A következő előadást május 11-én 14:30-tól, ezen a linken közvetítik.

Május 12., kedd

A Petőfi Irodalmi Múzeum és az A38 Hajó Árnyjátékok című sorozatának középpontjában ezúttal Kaffka Margit boldogságkeresése áll. A 19. és 20. század fordulóján kezdődik Kaffka Margit felnövéstörténete. Nyomon követhetjük, hogyan változnak a legjobb barátnőjével levelező iskolás lány nagy tervei karrierről, családról, férjhez menésről. Kisvárosból nagyvárosba, bálból irodalmi zsúrba, magányos évek után társaságba, irodalmi sikerek felé kísérjük Kaffkát, ezt az éles szemű, okos, érzékeny, nyughatatlan írót. Egy száz évvel ezelőtti történet elevenedik fel a felolvasás során, amelyben szerepet kap lány, asszony, feleség, szerető és írónő, s ez a régi mese nincs is olyan távol a mi 21. századi valóságunktól.

Május 13., szerda

Május 13-án, szerdán 20 órától online bulival ünnepli 10. születésnapját a k2 Színház. A jeles alkalomra számos meglepetést, bejelentést ígérnek, de értékelik majd az elmúlt évadot és persze a következővel kapcsolatos gondolataikat is ismertetni fogják. A pontos menedtrendet folyamatosan teszik közzé a Facebook-eseménynél, amire tehát érdemes visszajelezni.

Közvetítések mindennap

A Garden Wonder csapata élőben streamel lakáskoncerteket minden este 21 órától a Facebookon és Instagramon, az előadók otthonaikból fogják megteremteni a koncertsorozat ismerős és meghitt hangulatát.

A Minden napra egy mese YouTube-csatornáján ismert színművészek olvasnak meséket a gyerekeknek napi rendszerességgel. Az eddigi felolvasók közt már többek közt Koltai Róbert, Mentes Júlia és Ember Márk is szerepelt. Folyamatos infókért a Facebook-oldalukat is érdemes követni.

A Kreatív Pihenő nevű Facebook-csoportban Csorba Anita tart kreatív foglalkozásokat gyerekeknek minden hétköznap, napi két alkalommal. 14 órától a kisebbeknek szól a műsor, míg 15 órától az nagyobbakra irányul a figyelem.

Címkék