Ezért lett bukás Robert Downey Jr. Dolittle-je

A színész sem viszi el a hátán a filmet

Ezért lett bukás Robert Downey Jr. Dolittle-je

A nagyot bukó Macskák után a Universal újabb, számítógép kreálta beszélő állatokról szóló filmje hasalt el a mozikasszáknál: a Dolittle-t még Robert Downey Jr. sem tudta megmenteni. A film 29,5 milliót termelt a Martin Luther King-nap miatt négynapos szünetben Amerikában - ebből 22,5 millió dollárt a hétvégén, amivel alulmúlta az Eddie Murphy-féle Dr. Dolittle-filmek nyitányait (akkor is, ha nem számoljuk az inflációt). A The Hollywood Reporter összeszedte, mi volt a baj a projekttel.

A Team Downey - a Robert Downey Jr. és felesége, Susan vezette produkciós cég - és Joe Roth veterán producer (aki többek között a Demóna 1-2. és az Alice Csodaországban-filmek felett is bábáskodott) több hollywoodi stúdiót is megkerestek a Dolittle kapcsán. Legalább egy nagy stúdió azért nem akart foglalkozni a filmmel, mert úgy ítélték, túl sokba kerül. A Universal viszont lecsapott rá - annak ellenére is, hogy Stephen Gaghan rendezőnek (Arany) nem volt tapasztalata a nagy költségvetésű, vizuális effektekre támaszkodó filmek terén - és végül is 175 milliót költöttek a projektre.

 

A Dolittle azonban már a tesztvetítéseken is rosszul szerepelt, és a Universal emiatt újraforgatásokat rendelt el, amelyek során több komikus jelenetet erőltettek bele a filmbe. Az utóforgatások alatt találták ki a film legkínosabb jelenetét is (amellyel egyébként nem arattak sikert a nézők körében). A végeredménnyel a The Hollywood Reporternek nyilatkozó elemző, Eric Handler szerint az a probléma, hogy olyan, mintha a stúdió nem tudta volna eldönteni, hogy kalandfilmet vagy vígjátékot akar csinálni. Ráadásul az utóforgatások miatt nem tudták a kedvezőbb nyári bemutatót megtartani 2019-ben, csak a jóval csöndesebb januári időszakban debütálhatott a Dolittle.

További cikkek a témában
Kommentek