370.05
bux:
65045.06
2024. április 19. péntek Emma
A győztes Hosszú Katinka a női a 200 méteres pillangóúszás döntője után a budapesti úszó világkupán a Duna Arénában 2019. október 4-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Hosszú Katinka maradt a 200 vegyes királynője Európában

A glasgow-i rövidpályás úszó-Eb-n zsinórban 66. elsőségét aratta 200 méteres vegyesúszásban, hivatalos világversenyen. 2013 óta nem talált legyőzőre. Szabó Szebasztián ezüstérmes 50 pillangón.

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka aranyérmet nyert 200 méter vegyesen szombaton az úszók glasgow-i rövidpályás Európa-bajnokságán, ahol négy számban (400 vegyes, 100 vegyes, 200 pillangó, 200 vegyes) indult és mindegyikben győzött.

Egymás mellől rajtoltak a 2. és a 3. pályán, az első fordulásnál Hosszú Katinka 0,24 százados előnyre tett szert a mezőnnyel szemben, győzelme pedig ezután sem forgott veszélyben, ideje: 2:04,86.

25 méteres medencében összesen 53 medált nyert eddig pályafutása során, 37 arany ebből. 20. elsőségét gyűjtötte be a 25 méteres kontinensviadalokon, amivel

megelőzte Cseh Lászlót az összesített nemzetközi örökrangsor élén.

Hosszú Katinka (M4 Sport): - Egyáltalán nem úgy sikerült úgy, ahogy terveztem, nem volt egy összeszedett úszás. Igazából mindig is az volt a célom, hogy ha nincs jó időeredményem, legalább a helyezésem legyen "ott". Az olimpián tervezek a hátúszással is annak ellenére, hogy most nem úsztam, Tokióban az én vegyesprogramom után van a 200 hát. Ez most így jött ki.

Hosszú Katinka 200 vegyesen 2013. nyara óta veretlen, most 66. aranyát szerezte zsinórban a távon, kis- és nagymedencét figyelembe véve (vb, Eb, olimpia, világkupa).

Jakabos Zsuzsanna (MTI): - Jobban sikerült ez az Eb, mint vártam, június óta folyamatosan versenyzek, emiatt van bennem egy kis fáradtság, de szinte már annyira belejöttem, hogy ha kell, bármikor úszom még egyet.

Jakabos Zsuzsanna 400 méter vegyesen ezüst-, 200 méter pillangón pedig bronzérmet nyert Glasgow-ban, 9 számba nevezett be.

A nap során a nem teljesen egészséges Szabó Szebasztián 50 pillangón bejutott döntőbe, ahol óriási rajttal és tökéletes fordulóval ezüstérmet szerzett Oleg Kosztyin mögött, megelőzve a franciák olimpiai, világ- és Európa-bajnokát, Florent Manaudout, Németh Nándor pedig 100 gyorson 9.-ként zárt, parányi kellett volna neki a döntőhöz a középdöntőhöz.

Szabó Szebasztián (M4 Sport): - Éremért jöttem. Az egész Eb nem kezdődött olyan jól, ahogy akartam, de a befejezés már olyan volt. Most fejben már jobban odaálltam, mint délelőtt, két hete országos csúcsot úsztam, nem volt könnyű a mezőny.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: eljött az idő, hogy Budapest után Brüsszelben is megmentsük a szabadságot

"Amíg nemzeti kormány lesz, Magyarország nem lép be az ukrajnai háborúba senkinek az oldalán" - jelentette ki a Fidesz EP-kampánynyitó rendezvényén pénteken Orbán Viktor pártelnök. "No migration, no gender, no war" - adta ki a hármas jelszót.