kézilabda BL;

2019-11-17 20:45:41

Győri édes: pontveszteség nélkül

Nincs sok izgalom a győriek csoportjában a női kézilabda Bajnokok Ligájában, ugyanis Danyi Gáborék űrkézilabdát elővezetve uralják a sportágat. Győrbe se nyerni járnak az ellenfelek, ahogy ez most sem sikerült a riválisnak.

A zöldek a meccs előtt százszázalékos mutatóval álltak a kvartett élén, és az utolsó, azaz 6. fordulóban sem lehetett más a céljuk, minthogy hibátlanul zárják a csoportkört. A Baník Most elleni első meccsen idegenben verték nagyon csúnyán a cseheket Görbiczék (21-46), és ez most sem történt másként, bár a különbség sokkal kisebb lett. A két csapat csak egy csoportban, de nem egy ligában játszott (35-29).

A Ferencváros bravúros 24-24-es döntetlent játszott a francia Metz otthonában. Az már a múlt héten eldőlt, hogy az FTC továbbjut a csoportkörből, a kérdés az volt: visz-e magával pontot a következő szakaszba? A helyzetet nehezítette, hogy az előző idényben Final Four-résztvevő Metz ezt megelőzően sorozatban 19 hazai mérkőzését is megnyerte a BL-ben. De Elek Gábor együttese kiválóan védekezett és hatékonyan támadott, ennek köszönhetően a 42. percben már 21-16-ra vezetett, ám a Metz az utolsó percben, a mérkőzés során először megszerezte a vezetést. Csakhogy Lukács Viktória öt másodperccel a lefújás előtt egyenlített (24-24). A Ferencváros ezzel csoportja harmadik helyén végzett, és egy ponttal jutott a középdöntőbe, ami gyilkos folytatást ígér…

Második félidei kiváló játéka révén nyert a Veszprém 31-25-re a vendég fehérorosz Meskov Breszt ellen a férfiaknál. Az olimpiai- és háromszoros világbajnok William Accambray szavai – aki a 2017–2018-as szezont töltötte Veszprémben, és most a Breszt játékosaként lépett pályára – különösképpen leképezték, hogy mit jelent egy játékosnak Veszprémben élni és játszani: „Boldog vagyok, hogy újra itt lehettem. Szeretem a volt társakat, a klubot és a szurkolókat. Gratulálok a Veszprémnek!” – mondta elismeréssel a Veszprém honlapján a sportágat meghatározó francia válogatott korábbi alapembere.

A Szeged a norvég Elverum otthonában lépett pályára, és az egy héttel ezelőtti Tisza-parti siker (32-25) után idegenben is győzött (26-25).