370.4
bux:
65493.21
2024. április 19. péntek Emma
A későbbi győztes Hosszú Katinka (b) és az olasz Ilaria Cusinato a női 200 méteres vegyesúszás döntőjében a budapesti úszó világkupán a Duna Arénában 2019. október 6-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Hosszú Katinka–Shane Tusup: 2–0, főhet a feje az amerikai edzőnek

Válása után először csapott össze Hosszú Katinka és exférje, Shane Tusup. A Duna Arénában rendezett úszó Világkupa-verseny előtt a szurkolók azt találgatták, hogy törhet-e borsot az amerikai edző volt felesége orra alá, azonban erre egyelőre semmilyen jel nem utal.

Hosszú Katinka–Shane Tusup 2–0. A budapesti Világkupán a háromszoros olimpiai bajnok mindkét vegyesúszó számban fölényesen nyert, míg Tusup új tanítványa, Ilaria Cusinato nagyon kikapott.

400-on az olasz versenyző jól kezdett, féltávig volt, hogy vezetett, majd tartotta a lépést Hosszú Katinkával, a pillangó és a hát után azonban gyorsan elfogyott a lendülete, mellen és gyorson is tetemes hátrányt szedett össze, végül több mint 14 másodperces lemaradással az ötödik helyen ért célba.

A Világkupa zárónapján 200-on is hasonló volt a helyzet: féltávig Hosszú Katinka előtt vagy mellett haladt, mellen azonban hamar lemaradt Cusinato, és végül 7 másodpercet kapott a győztestől, és hatodik lett.

A látottak alapján az olasz versenyzőnek az lehet a reális célja, hogy kemény munkával mindkét számban a döntőbe jusson majd a tokiói olimpián.

Hosszú Katinka nemcsak Cusinatóval, hanem az összes többi riválissal szemben is nagy fölényben volt

200 és 400 vegyesen a Duna Arénában. A Nemzeti Sportnak egyébként elárulta, hogy lelkileg nehéz helyzet volt egy uszodában lenni Tusuppal, de jó, hogy ezen is túlestek. Azt pedig elismerte, hogy erődemonstrációt tartott.

A teljes versenyhétvége végén a háromszoros olimpiai bajnok elégedetten beszélt az időeredményeiről és sikereiről.

"Elégedett vagyok, jelenleg edzésből jöttünk. A világbajnokság után volt még 3 állomása a Világkupának és így most egy hathetes felkészülési szakaszt zártunk, és elkezdődtek a versenyek. Mostantól szinte minden hétvégén versenyezni fogok egészen december végéig. Ez mindenképpen egy jó kezdet" – emelte ki Hosszú Katinka.

"Magasra tettem a lécet, és innen szeretnék előre lépkedni az év végééig. Ha csak aranyat szereztem volna és nem ilyen időket úszok, akkor nem biztos, hogy ennyire örülök nekik,

de az időeredmények is jók. Magamra koncentrálok, nagyon jó csapatom van jelenleg, úgyhogy minden sínen van a felkészülésben, és a pozitív dolgokra koncentrálhatok" – tette hozzá.

Sós Csaba szerint Hosszú Katinkára a kínai Je Si-ven jelenthet esetleg veszélyt, Cusinato nem. "Az még nagyobb csoda lenne, hogy ha ő labdába rúgna, azok után, amit láttam" – fogalmazott a szövetségi kapitány.

A napokban ugyanakkor biztossá vált, hogy Szilágyi Liliána is csatlakozik Tusup csoportjához. A Fradi versenyzője 200 pillangón a legerősebb, ugyanakkor ebben a számban Hosszú Katinka nem indul a tokiói olimpián, mert a versenyprogramjába nem fér bele.