DTM: Rast karnyújtásnyira a bajnoki címtől
DTM 2019: Nürburgring - 1. futam

A hockenheimringi záróhétvégére akár már bajnokként érkezhet meg René Rast, ugyanis szombati győzelmének és Nico Müller nullázásának köszönhetően közel áll ahhoz, hogy behozhatatlan előnyre tegyen szert.

Audi-dominanciára volt kilátás a német túraautó-bajnokság idei utolsó előtti állomásán, a Nürburgringen, ennek ellenére a BMW már az időmérő edzésen fel tudta venni a kesztyűt az idei konstruktőri bajnok gyártóval – viszont ez sem akadályozta meg René Rastot abban, hogy idén hetedjére is az élről induljon.

Rast legfőbb riválisa, a szintén audis Nico Müller a harmadik helyről várhatta a piros lámpák kialvását, és néhány pillanatig úgy tűnt, hogy övé volt a legmeggyőzőbb rajt, de mint kiderült, szabálytalan volt: kiugrásért boxutca-áthajtásos büntetéssel sújtották a svájcit. Pár körrel később lapot próbált húzni a 19-re egy korai kerékcserével egy esetleges biztonsági autós fázis reményében, de nem bizonyult kifizetődőnek a taktika, sőt, – idén először – még csak pontot sem szerzett, 16.-ként intették le.

Rast pedig magabiztosan szerezte meg hatodik győzelmét a szezonban, így akár már a vasárnapi versenyen bajnokká koronázhatják, előnye ugyanis 47 pontosra nőtt. A 2017-es bajnok mellé két BMW-s állhatott még dobogóra: Bruno Spengler lett a második, Marco Wittmann pedig a 11. helyről zárkózott fel harmadiknak.

A dobogósok mögött három audis és három BMW-s futott be Jonathan Aberdeinnel, Loïc Duvallal, Jamie Greennel, Sheldon van der Lindével, Joel Erikssonnal, valamint Timo Glockkal. Az utolsó pontot az audis Robin Frijns csípte volna el az Aston Martin háromautós, Daniel Juncadella vezette konvoját megelőzve – ám a hollandot utólag diszkvalifikálták nem megfelelő gumik használatáért, így a spanyol előrelépett a 10. helyre.

Vasárnap 10:25-től rendezik a második időmérő edzést, a második futam pedig 13:30-kor rajtol.

Az első futam végeredménye IDE kattintva érhető el.

Fotó: Audi Communications Motorsport

Írta: Kováts Olivér

Még több hírért, érdekességért lájkolj minket a Facebookon, és csatlakozz a Facebook-csoportunkhoz!