Nehéz helyzetben a DAC, Megyeriék nyerni tudtak Dunaszerdahelyen

DUDUCZ TIBOR (összefoglaló), NAGY-PÁL TAMÁS (videó), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)DUDUCZ TIBOR (összefoglaló), NAGY-PÁL TAMÁS (videó), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
Vágólapra másolva!
2019.07.25. 20:16
Hiába játszott nagy fölényben a meccs jelentős részében a DAC, a görög Atromitosz Megyeri Balázzsal a kapujában jól védekezett, és veszélyes ellentámadásaiból kétszer is betalált az Európa-liga selejtezője 2. fordulójának első mérkőzésén, Dunaszerdahelyen. Így nagyon nehéz helyzetből várja az athéni visszavágót a DAC.
Vida Kristopher gólöröme, a háttérben Kalmár Zsolt (Fotó: Földi Imre) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, 2. KÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉS
DAC (szlovákiai)–Atromitosz (görög) 1–2 (1–2)
Dunaszerdahely,
Mol Aréna, 9980 néző.VezetteDankert (német)
DAC:Jedlicka – Kostrna, Oravec, Kruzliak, Davis (Blackman, 73.) – Vida M. – Cmelík (Veselovsky, 60.), Ronan (Vida K., 29.), Kalmár, Divkovic – Ramírez.Vezetőedző:Peter Hyballa
ATROMITOSZ:Megyeri – Kivrakidisz (Nacosz, 39.), Riszvanisz, Gutasz, Katranisz – Madson, Hariszisz – Manuszosz, Umbides, N'Sikulu (Farley Rosa, 61.) – Velliosz (Kahila, 74.).Vezetőedző:Joannisz Anasztasziu
Gólszerző:Vida K. (35.), ill. Umbides (21.), Manuszosz (43.)

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI!

Újabb jelentős mérkőzést játszott a Dunaszerdahely, három órával a találkozó előtt a tikkasztó hőségben azonban alig lehetett embert lehetett látni. De ahogy közelebb kerültünk a Mol Arénához, egyre-másra bukkantak fel a sárga-kékbe öltözött szurkolók. Az ajándékbolt teli volt, és amikor begördült az autóbusz a DAC-játékosokkal, tapsvihar tört ki a stadion előtt. Ami feltűnő volt, hogy egyetlenegy rendőrt sem lehetett látni. Egyszerű volt a magyarázat: a görög Atromitosz csapatát egy szurkoló sem kísérte el...

A két csapat keretében ugyan öt magyar játékos volt, a kezdőcsapatban csak hárman szerepeltek. A hazaiaknál Kalmár Zsolt és Vida Máté, míg a vendégeknél Megyeri Balázs. Épp a görög csapat kapusa kapta a Mol Arénában az első ütemes tapsot. Aztán természetesen a hazai játékosok. A legnagyobbat a dunaszerdahelyi csapatkapitány, Kalmár Zsolt.

Így szólt a Nélküled a DAC–Atromitosz előtt

A Nélküled és a Himnusz után nagy rohamokkal kezdődött a találkozó, főleg Kalmár Zsolt veszélyeztetett. Marko Divkovic óriási helyzete után először jutott a hazai kapu elé a vendégcsapat – és a 21. percben megszerezte a vezetést (0–1). Ekkor Peter Hyballa vezetőedző gyorsan elküldte Vida Kristophert melegíteni, aki nemsokára pályára is lépett. Álomszerűen mutatkozott be a 23 éves játékos, csaknem 22 méterről óriási gólt rúgott (1–1), de mégis görög előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

Dárdai Pál Dunaszerdahelyen árulta el, nem hiányzik neki a futball

„Nagyon fontos, remek szakmai húzás volt a csere – mondta magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya, Dárdai Pál, aki először látogatott el a Mol Arénába. – Remek a hangulat, a közönség támogatása sokat jelent a csapatnak. Bízom benne, hogy a második félidőben megfordítja a DAC a meccset.”

Nem jött be Dárdai Pál jóslata. Harcolt a hazai csapat, de nem tudott egyenlíteni. Nehéz dolga lesz a DAC-nak a visszavágón. 1–2