F1: „Ez volt az eddigi legélvezetesebb futamom” – Leclerc

Forma-1-es pályafutása eddigi legélvezetesebb versenyeként írta le a 2019-es Brit Nagydíjat a Ferrari monacói versenyzője, aki zsinórban negyedjére állhatott már dobogóra.

Eseménydús versenyt zárt Silverstone-ban Charles Leclerc, miután annak első felében folyamatosan késhegyre menő csatát vívott a Red Bull pilótájával, Max Verstappennel. Kettejük küzdelmének a biztonsági autós fázis szakította meg. Leclerc ekkor visszaesett Verstappen mögé, mivel a Ferrari egy körrel később hívta ki. Az újraindítás után próbált támadni a monacói, de összeértek, így Verstappen a csapattársa, Pierre Gasly elé tudott kerülni, aki aztán körökön át védte a pozícióját.

Végül mégis dobogóra állhatott Leclerc, miután a versenynek az utolsó harmadában a másik ferraris, Sebastian Vettel ütközött Verstappennel. A Forma-2 2017-es bajnoka így pályafutása során ötödjére, sorozatban pedig negyedik alkalommal végzett a legjobb három között – a futam után azt nyilatkozta a Sky Sports F1 szakértői csapatát erősítő Jenson Buttonnak, 2009 Forma-1-es világbajnokának, hogy ennyire jó futama még nem volt korábban:

„Valószínűleg ez volt eddigi Forma-1-es pályafutásom legélvezetesebb versenye. Örömmel tölt el a harmadik hely, illetve azok a csatákat, amiket vívtam a pályán. Úgy gondolom, az előző verseny felnyitotta a szememet, és megmutatta, hogy milyen messzire lehet elmenni. Nagyszerű szerintem, hogy a határokat feszegetve csatázhatunk a Forma-1-ben; elégedett vagyok azzal, ahogyan alakult ez a verseny.”

Leclerc az egyéni összetettben lassan utol is éri a negyedik helyen álló Vettelt, már csak három pont a különbség kettejük között.