W Series: Chadwick duplázott, Keszthelyi pontot szerzett Misanóban
W Series 2019: Misano (összefoglaló)

A Williams Forma-1-es csapatának felfedezettje, Jamie Chadwick megerősítette vezető pozícióját az összetettben, ugyanis Hockenheim után Olaszországban sem talált legyőzőre. Keszthelyi Vivien pedig befejezte élete második W Series-futamát, méghozzá pontszerző helyen.

A pénteki szabadedzésekkel kezdődött a W Series misanói hétvégéje: az első gyakorláson a zolderi győztes, Beitske Visser diktálta a tempót 1:35.057-tel, míg a második Miki Koyama elsőségét hozta. A japán versenyzőhölgy elsőként tudott bemenni 1:35 alá, 1:34:633-as idejével majdnem két tizedet adott az éllovas Jamie Chadwicknek, akit a szintén brit Jessica Hawkins követett a harmadik helyén. Az Emma Kimiläinen helyére ismét beugró Keszthelyi Vivien az FP1-en a 12., az FP2-n a 16. időt autózta.

Szombat délelőtt az időmérő edzéssel folytatódott a női formulaautós bajnokság programja, egyúttal Jamie Chadwick először talált legyőzőre egykörös tempóban – a pole ugyanis Fabienne Wohlwendé lett. A liechtensteini pilóta azon pilóták egyike, aki korábban versenyzett Misanóban – akárcsak Keszthelyi –, 1:33.283-as körével mindössze 44 ezreddel előzte meg Chadwicket, a harmadik helyre pedig Visser kvalifikált, Alice Powell és a korábbi GP3-as versenyző, Vicky Piria előtt.

Keszthelyi a 11. pozícióban zárta a kvalifikációt, de eggyel előrébb került a rajtrácson, mivel a 8. helyezett Esmee Hawkey még az előző hétvégéről hozott magával egy öthelyes rajtbüntetést – éppen a magyar lánnyal való ütközése miatt.

W Series on Twitter

Yesterday saw yet another epic #WSeries race, with drama before the first lap was even on the board. Catch up with our snapshot highlights. � https://t.co/kbJHu7YX9U

Chadwick már a rajtnál megelőzte Wohlwendet, és az élre tört, mögé Visser zárkózott fel a második helyre. A pole pozíciós Wohlwend a harmadik helyig esett vissza, majd az első sikánnál koccant Powell-lel, aminek következtében utóbbi autója a levegőbe emelkedett, végül törött jobb első kerékkel landolt a sóderágyban – emiatt ezúttal sem úszta meg a mezőny a biztonsági autó megjelenését.

A folytatásban Chadwick, Visser és Wohlwend követték egymást az első helyen, s habár Visser számtalan alkalommal megpróbálta elvenni az első helyet Chadwicktől, nem járt sikerrel – így Chadwick lett az első duplázója a sorozatnak, újabb győzelmével pedig 13 pontosra növelte az előnyét Visserrel szemben, akivel be kellett érnie a második hellyel, Wohlwend előtt.

A hétvégét remek formában kezdő Miki Koyama ért célba negyedikként, miután az utolsó előtti egyenes elhúzott a hazai pályán versenyző Vicky Piria ellen – ezzel a japán eddigi legjobb eredményét érte el. Mögöttük Marta García, Tasmin Pepper és Sabre Cook futottak be – Cook a 15. helyről zárkózott fel egészen zseniális teljesítményt nyújtva, menetelését pedig az utolsó körben koronázta meg, Sarah Moore megelőzésével, akivel előtte hosszan tartó, izgalmas párharcot vívott.

S immár magyar pont is van a W Series-ben, ugyanis Keszthelyi Vivient a 10. helyen intette le a kockás zászló, amivel első pontját szerezte. A sorozat hivatalos teszt- és tartalékversenyzője így értékelte a misanói hétvégét a VRS Sport Group által kiadott sajtóközleményben:

„Akadtak problémák a hétvégén, de ez természetes a technikai sportokban. A fékerőszabályzóval egész hétvégén gondok voltak, míg a kormányon a második körtől elment a kijelző. Ez azt jelenti, hogy úgymond „vakon”, mindenféle részadat nélkül kellett teljesítenem a versenyt.

Nehéz volt, mert nagyon együtt volt a mezőny, a mögöttem majdnem 20 percig autózó Naomi Schiff-re pedig folyamatosan figyelnem kellett, mert fél másodpercen belül volt. Rendkívüli öröm számomra, hogy az első teljesített versenyemen sikerült a pontszerzés, és remélem, hogy legközelebb is lesz lehetőségem bizonyítani.

Ezt a sikert minden honfitársamnak ajánlom. Kövessék az álmukat, mert, ha valaki a nap minden percében keményen dolgozik, akkor végül eléri a hőn áhított célt.”

Július 6-án, a Norisringen folytatódik a 2019-es szezon.