Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

MLS: Nikolics győztes meccsen talált be! – videóval

Az MLS-ben szereplő Chicago Fire csapatának magyar támadója, Nikolics Nemanja ma este győztes meccsen talált be, ezzel pedig immár háromgólos az észak-amerikai profiliga idei szezonjában! Nikolics klubja végül kiütéses sikert aratott Tim Howard csapata ellen.

Nikolics zsinórban harmadik meccsén talált be (forrás: twitter.com/thaumatropia)

Az észak-amerikai profiligában, vagyis az MLS-ben magyar idő szerint ma este lépett pályára Nikolics Nemanja klubja, a Chicago Fire, melynek vendége a Tim Howardot a soraiban tudó Colorado Rapids volt. A magyar támadó a hazaiknál a kezdőben kapott helyet, mi több, ő kezdte meg a gólgyártást! Nikolics a 34. percben közelről volt fejjel eredményes, miután az új szerzemény, Gaitán beadta neki a labdát. A magyar támadó ezzel zsinórban harmadik meccsén is betalált (1-0).

Az egyenlítés viszont hamar jött, Kamara a 40. percben alakította döntetlenre az eredményt (1-1). Az első félidőben több gól nem született, viszont a fordulás után hamar beindult hazai részről a gólgyártás. Az 53. percben Sapong révén került újból előnybe a chicagói csapat (2-1), majd a 61. minutumban Mihailovic kétgólosra növelte a Fire előnyét (3-1). A hajrában végképp bebiztosította sikerét a hazai együttes, ugyanis Katai a 80. percben bevette Howard kapuját, így sima, kiütéses sikert aratott a Chicago (4-1). A 86. percben még emberelőnybe is kerültek Nikolicsék, miután a VAR segítéségével úgy döntött a játékvezető, hogy Price számára felmutatja a piros lapot. A szezonban a harmadik gólját szerző Nikolics a 76. percig volt a pályán, akkor Bronico váltotta őt. A magyar támadó klubja jó szériáját folytatta ezzel a győzelmével, hiszen így már négy meccs óta veretlen a klub, míg a Colorado egyszer sem nyert eddig a bajnoki idényben, csupán kétszer döntetlent játszott, most pedig zsinórban ötödik alkalommal kapott ki.

MLS, alapszakasz 🇺🇸🇨🇦
Chicago Fire – Colorado Rapids • 4-1 (1-1)
Helyszín: SeatGeek Stadium, Bridgeview – 12.967 néző
Gólszerzők: Nikolics (34.), Sapong (53.), Mihailovic (61.), Katai (80.), ill. Kamara (40.)
Kiállítás: – , ill. Price (86.)