Azt mondom Magyarország, erre ő mond valami nagyon megdöbbentőt - 2. rész

Azt mondom Magyarország, erre ő mond valami nagyon megdöbbentőt - 2. rész

Franz Joseph Glacier, Új-Zéland

Több mint három hónapnyi ázsiai utazás után toplistát gyártottunk a legmegdöbbentőbb reakciókból, amiket akkor kaptunk, amikor valaki megtudta, hogy Magyarországról jövünk.

A lista első fele itt, ebben a korábbi posztban olvasható, a második helyezett pedig alább olvasható

img_00164.jpg

2. A kedvenc világháború

Langkawin éppen csak lebotorkáltunk a kompról, ami a Tripadvisoron mindössze 2 csillagot kapott, mint Délkelet-Ázsia legrémisztőbb hajóútja a Tripadvisoron aktív amerikai negyvenes, pocakos turistáktól, részben azért, mert gyatra minőségű, hangalámondásos filmeket játszanak az út alatt, részben meg azért, mert mindenki sugárban hány, mivel a kapitány egyenesen a hullámokba vezeti a szárnyas hajót.

Nos, éppen csak leszálltunk a hányás szagú hajóról, és még csak a hangalámondásos Jackie Chan filmet sem láttuk végig, amiben a főhős megküzd az IRA terroristáival, vagyis nagyon levert voltam, amit azzal akartam kompenzálni, hogy odacsapunk a luxusnak és Grab Elite-et rendeltem, amiről azt képzeltem, hogy cérnakesztyűs, öltönyös sofőr jön értünk egy Mercedes C-class-szal. A fickó, aki végül megérkezett, strandpapucsban volt és mindehhez ízlésesen virágmintás (értsd, hatalmas, ökölnyi vörös rózsák) inget viselt, és egy szakadt Perodua Alzával érkezett. A Perodua a legnagyobb maláj autómárka, ami méltán ismeretlen a világban mindenhol, de mindegy is. A Perodua Alzát úgy kell elképzelni, mint egy Daihatsu Boont, amit már a szalonban kicsit összetörtek. 

Ezek a márkák gondolom senkinek nem mondanak semmit, ezért maradjunk annyiban, hogy strandpapucs, ízléstelen ing, egy szakadt egyterű, mégis ez volt a legemlékezetesebb autóutam Délkelet-Ázsiában. Merthogy sokat tanultam az út alatt Magyarországról.

A sofőr kínai volt, ami errefelé azt jelenti, hogy nem az az első kérdése, hogy muszlim vagy-e, hanem, hogy honnan jössz. Mondom, magyar vagyok, várom a következő kérdést, hogy az Európában van-e, esetleg hogy arrafelé szokott-e esni a hó. Merthogy ezt a két kérdést váltogatják, ha fogalmunk sincs, hogy hol van Magyarország.

De nem, a kínai sofőr rátapos a fékre, mélyen a szemembe néz, és szinte rám kiabál:

-Imádom a magyarokat, én végig nekik drukkoltam!

Gyorsan próbálok reagálni, de fogalmam sincs, hogy fociról van-e szó, esetleg öttusáról, sose lehet tudni, hogy egy kínai Grab-sofőr milyen furcsa sportért rajong Malajzia kellős közepén.

-Ismerte Habsburg Ottót? - kérdezi lelkesen és én tényleg nem tudom, mit válaszoljak neki. Talán az a kérdés, hogy hallottam-e már róla, mégse hiheti, hogy minden magyar találkozott már az utolsó Habsburg trónörökössel, de ebben azért nem vagyok teljesen biztos, Malajziában több a szultán, mint a tiszta hotelszoba, ötévente cserélik az uralkodót, már ha nem kell lemondania hamarabb, amiért titokban elvett egy orosz szépségkirálynőt. 

-Hát hallottam már róla - válaszolom félve.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Malajziában az a legérdekesebb, hogy az egy főre eső GDP csak picivel kevesebb mint Magyarországé, na jó azért valamivel többel a picinél, de mégis jól mutatja, hogy milyen lenne Magyarország, ha három népcsoportnak és négy világvallásnak kéne megférnie egymás mellett. Ja és ha egy ideje már a KDNP lenne kormányon, de nem így díszletkatolikusként, hanem fullban nyomva, saját jogon. Az egész teljesen Ázsia, mégis egy-egy apró részletében olyan mintha otthon lennénk, és ezt nem csak azért mondom, mert Penangon sikerült egy olyan hotelben szállást foglalnunk, ami pont ugyanúgy méltóságteljesen lepukkant, mint bármelyik nyolcvanas évekből ott maradt hotel Siófokon, az Aranyparton. Itt van például rögtön Penang, ahol van olyan 25 emeletes luxustoronyház, ahogy egy szint egy lakás, külön recepcióssal és medencével, fél millióba kerülnek az alsóbb lakások, persze amerikai dollárban. És mellette van egy night market, ahol 300 forintért elég rendes indiait lehet enni. A nők egy része bikiniben ül a medence partján, a másik része burkában a férje oldalán. Az állami intézményekben hangszóróból szól az imám, de van bubi, és közben tele a város menő street art képekkel, amiket nem csak úgy felfújtak illegálban, hanem a város fizette és még büszke is rá. Magyarország tisztára, kivéve a burkát, meg a négy világvallás békés egymás mellett élését.

Checkout (@szaboze) által megosztott bejegyzés,

2011-ben meghalt sajnos. Ő volt az utolsó Habsburg trónörökös, ő lett volna a király, ha nincs ugye a trónfosztás - mondja lelkesen, és még a trónfosztás szót sem kell keresnie, folyékonyan jön belőle a magyar történelem.

-Nagyon kedveltem, ő a kedvenc karakterem. Nagyon erős személyiség volt - magyarázza.

-Karakter? - kérdezek vissza félve.

-Igen, az összes Habsburg nagyon érdekes, meg a viszonyuk a magyar királysággal. Meg a magyar huszárok, imádom a színes ruháikat, mondom én végig nekik drukkoltam.

-Mármint mikor drukkolt nekik? - teszem fel a kérdést, amit már régen fel kellett volna tennem.

-Hát az első világháborúban. Mármint nagyon sokat olvastam az első világháborúról, az egész olyan egzotikus a sok árokkal, meg a lovakkal, amiken gázálarc van. És azok a hatalmas, ósdi tankok, imádom az egészet, ahogy van.

Nekem az első világháború volt mindig is a kedvenc világháborúm! - lelkendezik, és közben annyira elragadja a hév, hogy túllépjük a megengedett sebességet.

Pont annyit tudok csak erre válaszolni, mint az egyszeri malajziai, aki életében először hall arról, hogy egyáltalán létezik olyan ország, hogy Magyarország: - Aha. 

De ennyi is épp elég neki, hogy elmesélje az egészet, a szarajevói merénylettől az őszirózsás forradalomig, és az már csak az én hibám, hogy egy idő után már csak arra tudok gondolni, hogy mégis mi lehetett a Jackie Chan-film vége, és mi lett az IRA-terroristákkal.

Folytatása következik...

 Ha szükséged van pár utazási információra a hátizsákos hippistoppoláson túl, de a richkids típusú magángépes körutazásokon még innen, na akkor mentsd el ezt a blogot, like-old a Facebook-oldalunk, ha pedig egzotikus képeket és videókat néznél télvíz idején Baliról vagy Új-Zélandról, akkor kövess be Instagramon!

A bejegyzés trackback címe:

https://checkout.blog.hu/api/trackback/id/tr8114669095

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása