WTCR - VERNAY ELŐSZÖR NYERT MAKAÓN, MICHELISZ ÖTÖDIK AZ ELSŐ FUTAMON
WTCR 2018: Makaó - Első futam

Már a rajtnál elveszítette a vezetést Rob Huff, így a Sébastien Loeb Racing brit pilótájának még várnia kell a 10. makaói győzelemre. Azonban Jean-Karl Vernay-nek egy jó rajttal, majd egy előzéssel először állhatott fel a dobogó legalsó fokára a szűk utcai pályán, ahol a balesetekkel, valamint biztonsági autós és piros zászlós fázisokkal tarkított első futamot Michelisz Norbert a rajtpozíciójához képest egy hellyel előrébb, az ötödik helyen ért célba. Azonban a bajnoki esélyesek száma hétről kettőre redukálódott a hátralévő két versenyre: a továbbiakban Tarquini és Muller között dől el a WTCR 2018-as bajnoki címének a sorsa, Michelisz számára meg továbbra is reális cél lehet az összetett dobogó.

Hiába volt meg a tempója a szabadedzéseken és az időmérőkön, a rajtnál sebezhetőnek bizonyult a Makaó-specialista Rob Huff, aki a Lisszabon-kanyarban már csak a második helyen, Yvan Muller mögött fordult el, miközben Jean-Karl Vernay szívósan zárkózott fel: előbb Esteban Guerrierin hámozta át magát a Mandarin-kanyarnál, majd Huff-nak is elment, felzárkózva másodiknak.

A mezőny lendületét a biztonsági autó azonnali pályára lépése törte meg, Mehdi Bennani és Frédéric Vervisch miatt, akik addig-addig hajszolták egymást, és az előttük autózó Guerrierit, amíg egymásba nem akadtak, aminek eredményeként a marokkói közelebbről is megismerhette a makaói szalagkorlátot, de ennek ellenére folytatni tudta a versenyt. Az újraindításra a harmadik körben került sor, aminél pozíciócsere is történt: plusz 60 kiló ide, plusz 60 kiló oda, Vernay Mullernek is megálljt parancsolt, és átvette a vezetést.

Nem sokkal később a piros zászlók is előkerültek, ugyanis az ötödik körben Vernay csapattársa, Gordon Shedden hibázott a Police-nál, amivel el is torlaszolta a pályát.

Aztán egy bő húsz perces kényszerszünet után, a biztonsági autó mögött folytatódott a verseny, a 7. kör elején pedig a zöld zászlók is megjelentek. Nagyon szépen elhúzott az újraindításnál Jean-Karl Vernay, mögötte pedig Huff kezdte el hajszolni Mullert, mialatt Michelisz Norbi tartotta az ötödik helyet, Tarquini mögött. Valamivel hátrébb, a Lisszabon-kanyar féktávját elmérte Nathanaël Berthon, ami után a francia egy kicsit nekikoccant a gumifalnak az autójával.

Huff megpróbált előrébb jönni, de végül sem ő, sem Muller nem tudott pozíciókat nyerni, így még várat magára a 2012-es túraautó-világbajnok tizedik makaói győzelme, ugyanis mindez Vernay idei negyedik és első makaói elsőségét jelentette. Muller bejött másodiknak, Huff meg a pole-ból rajtolva harmadiknak, miközben Gabriele Tarquini – csapattársa, Michelisz Norbi hathatós segítségével – negyedikként látta meg a kockás zászlót, a magyar pilótát megelőzve.

Micheliszt Guerrieri és Oriola követték, majd Timo Scheider és Luigi Ferrari egy 8. és egy 9. hely formájában első WTCR-pontjaiknak örülhettek, a legjobb tízet pedig Mato Homola zárta a DG-Peugeot-val.

A Zengő Motorsport csak egy Cuprával volt a rajtrácson, miután Szabó Zsolt Dávid az első időmérőn nem tudott eleget tenni a 105%-os időlimitre vonatkozó szabálynak, ami meg Nagy Norbit illeti, két kör hátrányban a 23. lett.

Végül öt versenyző akadt Sheddennel együtt, akik nem tudták befejezni az első megmérettetést. Kevin Ceccon még az első körben esett áldozatául a Vervisch-Bennani találkozónak, John Filippi Campos-Cupráját Ma Qing Hua tette a falba, akin valószínűleg Thed Björk is taszajtott egyet; az imént felsoroltakon kívül pedig még a makaói szabadkártyás, Kevin Tse nem volt képes abszolválni a versenytávot.

A szombati eredmények értelmében eldőlt, hogy a WTCR 2018-as bajnoki címéért a két nagyöreg, Gabriele Tarquini és Yvan Muller fognak megküzdeni, akik között 33 pontos a különbség két futammal a szezon vége előtt. Győzelmének köszönhetően Vernay feljött harmadiknak, de miután a hátralévő két futamon már csak 55 pontot osztanak ki, a 60 egységnyi lemaradásával már nem rúghat labdába. Azonban az összetett dobogóért még kialakulhat egy kisebb öldöklés, ugyanis a franciához képest 26 ponton belül még a nyolcadik helyezett Rob Huff is – Michelisz a hatodik, Vernay-hez mért hátránya 18 pontos.

Továbbá még a csapatbajnoki cím sorsa is nyitott a BRC és az Yvan Muller Racing, így még bőven lesz miért izgulni a vasárnapi futamokon, amik 01:20-kor, illetve 04:00-kor rajtolnak majd el – az eseményeket élőben sugározza az Eurosport 1 és az M4 Sport is.