Péntek
20°
2024.04.23. kedd, Béla

Cserisev megint betalált, az oroszok győztek Egyiptom ellen

Cserisev megint betalált, az oroszok győztek Egyiptom ellen hir top téma VB2018 világbajnokság Oroszország Egyiptom panucci k, 06/19/2018 - 23:10 Az orosz Gyenyisz Cserisev ünnepel, miután megszerezte csapata második gólját az Oroszország - Egyiptom mérkőzésen. Labdarúgó-világbajnokság A csoport, második forduló, a szentpétervári Kresztovszkij Stadionban 2018. június 19-én. (MTI/AP/Efrem Lukackij) Szalah sem segített Egyiptomon, a házigazda oroszok a második mérkőzésüket is megnyerték   Az első félidőben nem láthattunk gólt, de a második elején egy szerencsétlen öngól megtörte Egyiptom ellenállását, az oroszok pedig bedarálták a fáraókat   A 47. percben szinte a semmiből szerezte meg a vezetést Oroszország. Zobnyin a tizenhatos jobb sarkának előteréből lőtt kapura, de a lövés igen gyengére sikerült, viszont az ötösnél eleső Faszj szerencsétlen mozdulattal a bal alsóba tekerte a labdát. Az egyiptomi védő a gól után szabálytalanságot reklamált, szerinte nem magától esett el. Az 59. percben szép támadás végén Fernandes tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre és az alapvonalról visszatett labdát Cserisev hat méterről lőtte a kapuba. A 62. percben el is dőlt a mérkőzés. Az előreívelt labdát Dzjuba vette át mellel a tizenhatos vonalán, majd kicselezve a védőit, a kapuba lőtt. A 73. percben szépített Egyiptom. Szalah tört volna be a tizenhatoson belülre, de szabálytalankodtak ellene. A játékvezető elsőre szabadrúgást ítélt, de a videóbíró jelzett és jöhetett a büntető. A 11-est Szalah a bal felsőbe helyezte. A győzelemmel az oroszok nagyot léptek a továbbjutásért.   VILÁGBAJNOKSÁG, A-CSOPORT 2018.06.19., Kedd 20:00 Szentpétervár, 64 468 néző játékvezető: Enrique Caceres (argentin) OROSZORSZÁG - EGYIPTOM 3-1 Gólszerzők: Faszj (47., öngól), Cserisev (59.), Dzjuba (62.), illetve Szalah (73.)   Oroszország: Igor Akinfejev - Mario Fernandes, Szergej Ignasevics, Ilja Kutepov, Jurij Zsirkov (Fjodor Kudrjasov, 86.) - Jurij Gazinszkij, Roman Zobnyin - Alekszandr Szamedov, Alekszandr Golovin, Gyenyisz Cserisev (Daler Kuzjajev, 74.) - Artyom Dzjuba (Fjodor Szmolov, 79.) Egyiptom: Mohamed El-Senavj - Ahmed Faszj, Ali Gabr, Ahmed Hegazi, Mohamed Abdel-Safj - Mohamed Elneny (Amr Varda, 64.), Tarek Hamed - Mohamed Szalah, Abdallah Szaid, Mahmud Hasszan Trezeguet (Ramadan Sobhi, 68.) - Marvan Mohszen (Kahraba, 82.)